H2O-SUW

H2O – Samonośne Uniwersalne Wystawy


H2O to szósta edycja projektu Samonośnych Uniwersalnych Wystaw zainicjowanego przez Kamilę Wolszczak w 2012 roku we Wrocławiu. SUW kolejny raz odkrywa alternatywną przestrzeń wystawienniczą, którą tym razem stanie się lokal w budynku dawnej kotłowni CO z łaźnią i pralnią. Budynek ten znajduje się w samym sercu osiedla Księże Małe, ul. Tarnogórska 1, Wrocław.

Ta modernistyczna dzielnica jest wpisana do rejestru zabytków miasta Wrocławia, jest pierwszą “racjonalną” dzielnicą w miescie, która spełnia funkcję idealnego mieszkania „minimum”. Wybraną przez SUW przestrzenią ekspozycyjno-warsztatową będzie dawna kotłownia osiedlowa, następnie zakład mechaniczny, a teraz pustostan.

Tematem tegorocznej edycji jest woda, żywioł ściśle związny z osiedlem, geograficznie jak i historycznie. Zarówno w cząsteczce wody jak i w nurcie modernizmu dostrzegamy modułowość i spójność funkcjonowania. W kontekście tych zagadnień postaramy się stworzyć wraz z mieszkańcami osiedla oraz zaproszonymi artystami dedykowaną Księżu Małemu wystawę.

Formuła SUW skierowana jest zatem zarówno do artystów poszukujących dialogu z odbiorcą i współdziałania w grupie, jak i do odbiorców, którzy w jednym miejscu mogą poznać otoczenie, twórców i ich dzieła. Jednym z celów SUW jest oswajanie młodych artystów z potrzebą oceny własnych dokonań oraz nawiązania interakcji z publicznością oraz nietypowymi dla sztuki miejscami. Nowym działaniem SUWu będzie specjalny blok architektoniczno-warsztatowy poprowadzony przez architekta Tomasa de Loo, którego celem jest pobudzenie tożsamości z miejscem.

Daty projektu: 10-11 czerwca 2016

Miejsce: Tarnogórska 1, Księże Małe, Wrocław

 

H2O SUS_plakat_J.Zasada_1

projekt Jakub Zasada

Informacje o organizatorach:
Kamila Wolszczak
www.kamilawolszczak.wordpress.com
Tomas de Loo
www.amsterdom.pl

Advertisements